Samsung M51 almaya değer mi ?

Samsung Galaxy M51, 7.000 mAh’lik bataryayı nispeten kolay bir şekilde doldurabilmeniz için 25 W’lık hızlı şarj desteğine sahip bir adaptörle birlikte geliyor. Yaklaşık 2 saatte tam şarj seviyesine ulaşan telefon, kullanım şeklinize bağlı olarak kullanım süresi tanıyor. Ancak telefonu orta seviye yoğunlukta kullanırsanız 2 gün boyunca kafanız rahat olabilir.

Akıllı telefon, Samsung’un birçok telefonunda uyguladığı kamera kurulumu tasarımını taşıyor. Dört kameraya sahip olan bu kurulumda 64 MP’lik ana kamera, 12 MP’lik ultra geniş açılı kamera, 5 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro lens bulunuyor. Telefon, ön kamera, ultra geniş açılı kamera ve ana kamerasıyla 4K çözünürlükte 30 FPS video çekebiliyor.

Samsung Galaxy M51 İncelemesi - CHIP Online

6,7 inçlik SUPER AMOLED ekrana sahip Samsung Galaxy M51’in parmak izi okuyucusu telefonun sağında bulunuyor. Telefonun parmak izi okuyucusuysa zaman zaman yanlış çalışabiliyor. Telefonun hoparlörü de mono olduğundan iyi düzeyde ses performansı gösteremiyor.

Son olarak donanım kısmına gelirsek telefon, bizleri Qualcomm’un Snapdragon 730G işlemcisiyle karşılıyor. Adreno 618 grafik birimine sahip olan Galaxy M51, 8 GB RAM‘iyle orta segment akıllı telefonlar için standart sayılabilecek bir performans sunuyor. Telefon, Android 10 işletim sistemiyle satılıyor.

Samsung Galaxy M51, günümüzde 3.799 TL’lik fiyat etiketine sahip. Akıllı telefonun sunduğu diğer özelliklerini, kamerasıyla çekilen fotoğraflarını ve akıllı telefonun nasıl bir kullanım sunduğunu görmek için yukarıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.